Czterej Pancerni

Koncerty, Muzyka

Traffic Junky

Pawła i Darka spotkałem na klatce swojego bloku. Przybili piątkę i zapytali czy tu mieszkami i z kim. Szczerze i bez wahania odpowiedziałem, że z żoną. Odwrócili się i poszli. Spotykaliśmy się na klatce mówiąc sobie cześć, ale w końcu doszło do imprezowej konfrontacji. Pół zimy spędziliśmy u nas na kanapie. Piwo polało się hektolitrami, śmiechu też nie brakowało. Paweł grał na gitarze, Darek na flecie. Tak powstały pierwsze pomysły o stworzeniu czegoś muzycznie dobrego. Wyjąłem aparat i postanowiłem ich nagrać. Były jakieś podwaliny zespołu o nazwie Czarcie Psoty. Skleiłem materiał w Sony Vegas Studio, wydrukowałem okładkę i zaniosłem im do kuchni:

Może miesiąc, może pół roku później Darek oznajmił mi, że intensywnie szukają perkusisty i zakładają zespół. Nazwa mocno mnie zaskoczyła, nie zrozumiałem o co w niej chodzi. Traffic Junky? Zakorkowany ćpun? Nie wiem jak to przetłumaczyć do dziś. Ale to nie najważniejsze. Pogratulowałem pomysłu, pomogłem szukać bębniarza i obiecałem wsparcie fotograficzno-filmowe.

Debiut w Revolwer Rock Cafe. Darek obsrany po pachy. Jarał szluga za szlugiem i trzymał ręce w kieszeni. Bartek nie miał jeszcze 18 lat i cykał się kupić browara. Dominika dopiero co poznałem, a Paweł jako, że grał też w Hiroshimie i był już ograny, wypadł najlepiej.

Paweł pali!

Lawina ruszyła. Tu koncert, tam koncert, nowe znajomości i tak TJ wpadli do HighOn gdzie nagrali pierwsze demko. Polubiłem ich wszystkich, bo robili coś co lubią, a do tego wydawało się, że brzmią naprawdę spoko. Można szukać w ich muzyce wspomnień lat 70-80. Słychać naleciałości ich idoli: Led Zeppelin, Iron Maiden, Red Hot Chili Peppers i wiele innych.

W między czasie postanowiłem założyć http://www.maciefoto.pl. Było to mniej więcej rok temu. Doskonaliłem się razem z nimi. Z koncertu na koncert coraz to inne, lepsze foty. Wiadomo, były tez kiepskie dni. Ale zdjęcia to nie wszystko. Siedzieliśmy spokojnie u Darka i Pawła w kuchni. Padło pytanie: „Maciek nakręcisz nam klip?”… Czemu nie. Nigdy tego nie robiłem, ale od czegoś trzeba zacząć. Tak powstało Wild Guns

.

Sukces na olsztyńskim przeglądzie Planetafest w wakacje 2013 roku otworzył im furtkę do nagrania w BatStudio nowego materiału. Powtarzamy schemat. 3 numery, klip i premiera w Carpenter Inn na olsztyńskiej starówce. Impreza udana, a Your Bones z Mateuszem Kalinowskim w roli głównej podbija sieć.

Przed TJ podbój stolicy. Szansa na wygranie finału NuPlays w Progresji i zaszczytny support przed Scorpion Child. A potem? Czas pokaże. Może nagramy kolejny klip, może będzie płyta. Pewne jest, że TJ robi kawał dobrej muzyki, która nie potrzebuje marketingu, klipów z rozmachem i zaangażowania kilkuset osób w produkcję. Potrafimy z gówna bicz ukręcić i jeszcze nie raz porządnie się o tym przekonacie.

Bartek, Dariusz, Dominik, Paweł! Wielka piona! Dzięki wam mogę robić to co lubię! Porządne z was wariaty.

Fotograf, filmowiec, kierownik planu, niezależny doradca, psełdomenadżer i kumpel TJ

Maciej Kamiński

PS. Nie uważacie, że trochę za dużo Traffic Junky na maciefoto.pl ? 🙂

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s